Myślisz czajnik

Jak usunąć kamień z czajnika Russell Hobbs?

Poznaj 5 domowych sposobów

Czajnik elektryczny to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Niestety, z czasem w urządzeniu może zacząć osadzać się kamień, który nie tylko psuje smak kawy lub herbaty, ale również wpływa na trwałość i wygląd czajnika. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na odkamienianie czajnika elektrycznego, które możesz wypróbować w swoim domu.

Usuwanie kamienia octem

Jednym z najłatwiejszych i najczęściej stosowanych sposobów usuwania kamienia z czajnika jest ocet. Można użyć roztworu octu i wody w proporcjach 1:1. Po zagotowaniu, czajnik należy zostawić na około godzinę, a następnie wypłukać go z płatków kamienia. Aby pozbyć się zapachu octu, czajnik należy przepłukać kilka razy czystą wodą.

Usuwanie kamienia kwaskiem cytrynowym

Wystarczy wsypać saszetkę kwasku cytrynowego do czajnika, zalać wodą i zagotować. Taką mieszaninę należy pozostawić w urządzeniu na kilka godzin, a następnie wylać zawartość naczynia i kilka razy zagotować czystą wodę. To bardzo tani i skuteczny sposób na pozbycie się nawet grubej warstwy kamienia z czajnika.

Usuwanie kamienia sodą oczyszczoną

Do czajnika należy wlać roztwór składający się z 4 łyżek stołowych sody oczyszczonej wsypanej do 1,5 litra wody, a następnie pozostawić go na około 60 minut. Po tym czasie, czajnik należy opróżnić, przepłukać i ewentualnie kilka razy zagotować w nim wodę, jeśli zapach będzie zbyt intensywny.

Usuwanie kamienia Coca-colą

Do czyszczenia czajnika znakomicie sprawdzi się również Coca-cola. Wystarczy wlać do czajnika około 250 ml tego napoju, dodać nieco wody i całość zagotować. Po tej operacji opróżniamy i wypłukujemy czajnik elektryczny.

Usuwanie kamienia sokiem z cytryny

Do czajnika należy wlać szklankę soku z cytryny i pozostawić na około godzinę. Po tym czasie, wnętrze czajnika należy dokładnie umyć. Jeśli osad nie jest zbyt gruby, można spróbować go usunąć, wcierając przekrojoną połówkę cytryny w ścianki czajnika.

Powyższe sposoby pozwolą łatwo i szybko usunąć kamień z czajnika. Dzięki temu na pewno poprawi się smak ulubionej kawy lub herbaty, a czajnik zachowa swoją trwałość na dłużej.

Aby skutecznie zapobiegać przedostawaniu się kamienia do kawy czy herbaty, warto wybrać czajnik Russell Hobbs. Jest on wyposażony w specjalny filtr antywapienny, który znajduje się w dzióbku urządzenia. Można go łatwo zdjąć i umyć pod bieżącą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź